Előzmények...

  • Az eMagyarország Program

  • "Az Európai Unió 1999 decemberében hozta nyilvánosságra az eEurope - kezdeményezést, melyet a köznyelvben eEurope - Információs Társadalmat Mindenkinek stratégiaként emlegettek. Ez a dokumentum a korábbi Bangermann- jelentésben foglaltakhoz képest szemléletbeli változást tükrözött: elutasította az információs fejlődés kizárólag gazdaságközpontúságát és a társadalmi érzékenységet hangsúlyozva az életminőség javítását és a társadalom információs fejlődésbe való bevonását tűzte ki célul. Csatlakozva ezen célokhoz 2003-ban hazánkban is elindult az eMagyarország Program.

Az eMagyaroszág Programot az Informatikai és Hírközlési Minisztérium hívta életre azzal a szándékkal, hogy a közösségi internet hozzáférést biztosítsa és kiterjessze az ország teljes területére, különös tekintettel a hátrányos helyzetű térségekre és a kistelepülésekre. A Program kiemelkedően fontos célja, hogy az internet elterjedés növelésének révén a különböző társadalmi rétegek tekintetében az esélyegyenlőséget megteremtse.

A Program indulásakor a kormányzati szándékkal összhangban hosszú távú célként fogalmazódott meg, hogy az ország egész területén elérhető, közösségi Internet-hozzáférési pontok biztosítsák a világháló használatát mindaddig, ameddig az állampolgárok jelentős részének otthonában különböző okokból (technikai, anyagi) nincs lehetőség a nagy sávszélességű internet kialakítására. Az így létrehozott eMagyarország Pontok hozzájárultak ahhoz, hogy az állampolgárok mind szélesebb köre megismerhesse az internetet, ezen keresztül pedig biztosítsa a digitális esélyegyenlőséget, illetve megteremtődjenek az elektronikus közigazgatási szolgáltatások igénybevételének alapjai. 

A program eredeti konkrét célja volt, hogy a 2004-es év végéig mintegy 2200-2500, 2006-ra pedig körülbelül 4000 működő eMagyaroszág Pont jöjjön létre az ország egész területén. Jelenleg az eMagyarország Program, mint feladat, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (eMagyarország Centrum) gondozásában működik. A folyamatosan frissülő adatbázisban pillanatnyilag 1300 működő eMagyarország Pont szerepel, de ez a szám napról napra változik."

Forrás: https://emagyarorszag.hu/emagyarorszag-program/emagyarorszag-programrol/

Digitális Jólét Program és a Neumann János Nonprofit Kft.

A korábbi eMagyarország pontok Digitális Program Pontokká (röviden: DJP pontokká) alakulnak. Tevékenységük koordinálását a Neumann János Nonprofit Kft. látja el. Pályázatokkal, aktív közösségi élet kialakításával, rendszeres találkozókkal, és napi szintű kommunikációval igyekeznek segíteni a dolgos mentorok munkáját. 

Közreműködésüket ezúton is köszönjük! 

"Kormányrendelet kivonat
Tevékenységeink
127/2017. (VI. 8.) Kormányrendelet a Digitális Jólét Program végrehajtásával összefüggő egyes feladatokról, valamint a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökségről szóló 268/2010. (XII. 3.) Kormányrendelet módosítása alapján a Neumann Nonprofit Közhasznú Kft. ellátja az információs társadalom fejlesztésével, a digitális készségek fejlesztésével, és az e területen működő programok koordinációjával kapcsolatos feladatokat az iskolarendszeren kívüli képzések vonatkozásában, valamint a DJP hálózat szakmai koordinálásával kapcsolatos feladatokat, a DJP eredményeinek országos szintű megjelenítését, az érintett szereplők tájékoztatását, felügyeli és koordinálja a Digitális Jólét Program Mentorok munkáját. Képzési, valamint az információs társadalom fejlesztésével és a DJP Hálózat szakmai koordinálásával kapcsolatos felnőttképzési tevékenységet végez. Részt vesz (GINOP 3.3.2.) az "Online kormányzati, közigazgatási és e-egészségügyi szolgáltatások terjedésének és a Digitális Jólét Program kiterjesztésének elősegítése" című kiemelt projekt végrehajtásában. Részt vesz (GINOP 3.1.3.) az "Oktatási intézmények és IKT vállalkozások közötti együttműködés ösztönzése és támogatása" című kiemelt projekt végrehajtásában, működteti a kezdő informatikai vállalkozások nemzetközi piacra lépését, valamint részt vesz a startup ökoszisztéma fejlesztését szolgáló kormányzati kezdeményezések végrehajtásában."

Forrás: https://neum.hu/information.html

Elérhetőségek az alábbi linken: https://neum.hu/contact.html





Digitális Jólét Program Pontunk

Helyileg a Tolna Megyei Illyés Gyula Könyvtár, földszinti, Médiatár részlegében működik DJP Pontunk. Összesen 10 számítógép áll a látogatók rendelkezésére. A könyvtárba beiratkozott olvasók napi 1 óra ingyenes használatra jogosultak. Regisztrációs kártyával rendelkező látogatók térítési díj ellenében vehetik igénybe a szolgáltatást. (Ennek díjáról, módjáról a Könyvtárhasználati szabályzat rendelkezik.) Zene hallgatáshoz, film nézéshez fülhallgatót biztosítunk. 

Számítógép/Internet használat:

  • 14 éves kor felett (14 éves kor alatt a Gyermekkönyvtár biztosít lehetőséget) vehető igénybe
  • Érvényes alaptagsággal napi 1 óra ingyenes
  • Regisztrált olvasóink számára az első 1 óra 200 Ft,
  • Ezt követően minden megkezdett ½ óra 100 Ft.

A számítógép ill. internet használatával kapcsolatos további információkat a "Számítógép és internet használat rendje",  valamint a "Könyvtárhasználati szabályzat" tartalmazza.

Szolgáltatásaink:

  • számítógép és internet használat biztosítása
  • eTanácsadói segítségnyújtás;lakossági pályázatok figyelése - segítségnyújtás pályázat beadásával kapcsolatban (pl.: Erzsébet program)
  • e-közügyek intézésében
  • ügyfélkapuval kapcsolatban
  • internetes bankolással, online vásárlással
  • önéletrajz írással, levelezéssel, online ügyintézéssel kapcsolatban
  • bármely egyéb, segítséget igénylő ügyben.
  • nyomtatás, szkennelés,
  • számítógépkezelő tanfolyamok.


Intézményünkben több, képzett DJP mentor is dolgozik. Forduljon hozzánk bizalommal:

Leipold Erzsébet, Nemes Rita: 74/ 312-209

Simovics Boglárka, Tóth Ildikó: 74/ 528-105


facebook elérhetőség: 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100012736782531


DJP Mentor "Az a természetes személy, aki a DJP Pontokon, illetve a különböző szolgáltató terekben az Internet, az elektronikus ügyintézés és az elektronikus közszolgáltatás előnyeinek megismertetését végzi."

"...akik népszerűsítik az elektronikus közszolgáltatásokat, segítenek az Ügyfélkapu, az okmányirodák, az adóügyek, a nyugdíj, a társadalombiztosítás vagy a közművek szolgáltatásainak igénybevételében; továbbá segítenek az elektronikus ügyintézésben, az elektronikus banki és biztosítási ügyintézésben, illetve az elektronikus felvételi rendszer, vagy akár a szabadidős szolgáltatások igénybevételében."

(Forrás: https://emagyarorszag.hu/emagyarorszag-program/etanacsadok/)

© 2016 eMagyarországPont Szekszárd. 7100 Szekszárd, Széchenyi u.51.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el